Pelno gavimo iš sėkmingų startuolių
būdai yra mažiausiai du:

1) Kompanijos vertės augimas
2) Dividendai
Startuolių uždarbis iš vertės augimo
Pastaraisiais metais visame pasaulyje įgauna pagreitį įvairūs start-up`ai , ir niekam jau nėbėra paslaptis, kad startuoliai, kuriems pavyksta "prasimušti", atneša tiek savo kūrėjams, tiek investuotojams šešiaženklius ar net septynženklius pelnus.

Kaip pavyksta uždirbti tokias neįtikėtinas sumas?
Kaip gaunamas pelnas, net ir tais atvejais, kai startuolis nuostolingas? Kokie mechanizmai?
Pirmiausia reikėtų turėti omenyje, kad šiais laikais kuriant verslą yra siekiama uždirbti ne iš pelno, kaip tai būdavo anksčiau, o iš verslo vertės augimo - verslo savininkas siekia maksimizuoti savo akcijų arba opcionų vertę (opcionas yra teisė įsigyti akcijas už fiksuotą, minimalią nominalo kainą, kuri pardavimo momentu dažnai būna beveik nulinė, tačiau pretenduoja į ryškų augimą) .
Tiesa yra ta, kad vertės augimas gali viršyti pelno augimo kreivę dešimtis ir šimtus kartų, netgi tuo atveju, jei pelno dar nėra. Todėl lūkestis uždirbti iš vertės augimo yra kur kas svaresnis, negu lūkestis sulaukti pelno ir dividendų iš jo.

Pvz, Facebook išėjimo į IPO metu (pirminis viešas akcijų siūlymas biržoje) verslas generavo tik apie 1 mlrd. USD, tačios jos vertė jau siekė 100 mlrd. USD. Kaip matome, laukti dividendų tokiu atveju galima dešimtmečius.

Paimkime pavyzdį: jeigu akcininkas X valdo 20% akcijų/opcionų su nuline (arba beveik nuline) įsigijimo kaina, o įmonės rinkos vertė nustatoma 1 mln. USD, tai akcininko X akcijų paketo vertė tampa lygi 200.000 USD. Žinoma, ši vertė dar nėra likvidi ir jos į grynus pinigus išsikeisti dažniausiai dar negalima. Kaip pavyzdys - žmogus gyveno nebrangiame priemiesčio sodų name, išsiplėtus miesto riboms jo namo vertė išaugo 5 kartus, tačiau žmogus ir toliau gyvens iš algos, kol neparduos namo, todėl, nors namas išaugusią vertę ir turi, tačiau ta vertė nėra monetizuojama, o pinigai "įšaldyti popieriuje" iki namo pardavimo momento.

Panašiai yra ir su akcijų vertės augimu - jūsų akcijos išlieka "popieriuje", kol kompanija netampa atvira akcine bendrove ir nepateikia vertybinių popierių biržai per IPO procedūrą. Tačiau išėjimą į IPO kompanijos vykdo tik pasiekusios tam tikrą stabilumo algoritmą, nors išaugusios vertės atvžilgiu tokią kompaniją jau galima parduoti už kainą, kurios ji yra verta rinkoje, nors pelno ji dar negeneruoja arba generuoja nedaug.

Kalbant apie kompanijos SkyWay strategiją, reikia paminėti, kad kompanijos platinami opcionai yra skirti konkrečiam tikslui - pastatyti sertifikavimo, demonstracijos ir technologijos pardavimų centrą - EkoTechnoParką. Yra išleista būsimų akcijų emisija (konvertuojamosios paskolos obligacijos) , kuri yra ribota, o opcionai parduodami už aukščiau minėtą "beveik nulinę" kainą, nuolaidos siekia dešimtis ir šimtus kartų (priklausomai nuo pasirenkamo paketo dydžio), o opcionai kainuoja centus.

Kompanijai sekmingai vystantis, augant kompanijos vertei ir mažėjant rizikai, startinės nuolaidos su kiekvienu nauju etapu taip pat mažėja. todėl čia itin svarbus laiko aspektas ir galimybės laikinumas - finansuodami Parko statybas, mes investuojame į pačią technologiją. Po investavimo į Parką pabaigos investuoti į technologiją nebebus galima. Atsiras galimybė investuoti į atskirus pilotinius projektus, tačiau šių dviejų variantų pelningumo jau nebebus galima palyginti. Tokie ankstyvos stadijos investuotojai vadinami "Angel Investors".

Kada kompanija SkyWay planuoja išėjimą į biržą?
Tai bene populiariausias klausimas. SkyWay išeis į biržą tada, kai pirmosios pastatytos trasos pradės nešti pirmus pelnus, o tai planuojama padaryti per keletą artimiausių metų, ir priklausomai nuo to, kokia situacija susidarys rinkoje .

Pirmieji užsakymai jau projektavimo stadijoje. Kompanija planuoja eiti tiek į IPO, tiek ir išleisti savo tokenus. Šiam momentui intensyviai ruošiamasi.
Global Transport Investments

Opcionų kainos ir rizikos nuolaidos

Kaip jau minėjome, tai yra Pre-IPO konvertuojamosios paskolos obligacijos, įpareigojančios kompaniją konvertuoti obligacijas į "shares" tipo A klasės privilegijuotąsias akcijas. Paskolos obligacijos už atitinkamą paskolos sumą užsakomos su žymiomis nuolaidomis, kurios yra tam tikra rizikos premija ankstyviesiems investuotojams.
Nuolaida priklauso nuo etapo, kada investuojate, ir nuo pasirinkto paketo.
Jeigu klientas pasirinktų esamo paketo nekonvertuoti, kompanija įsipareigoja po 3 metų nuo sutarties sudarymo kreditą grąžinti su 4% palūkanomis. Tai yra saugiausias būdas investuotojams.

EkoTechoParko finansavimas


Pirmas ir pagrindinis kompanijos SkyWay tikslas - technologijos sertifikavimo ir demostravimo centro - EkoTechnoParko - statybos. Būtent ši atkarpa ir yra finansuojama sutelktinio investavimo būdu, o ją sudaro 15 verslo plano etapų.
Kai išpildomi iškelti uždaviniai, etapas užsidaro, ir pereinama į sekantį lygį. Keičiantis kiekvienam etapui, keičiasi ir investavimo sąlygos - sumažėjus rizikos laipsniui, sumažėja ir nuolaidos paskolosobligacijų paketams. Nuo sutelktinio finansavimo pradžios 2014 metais iki dabar nuolaidos mažėjo vidutiniškai 10 kartų.

Svarbiausias akcentas yra suprasti, jog investuojant bet kuriame iš 15 pradinių etapų, mes investuojame į pačią technologiją, fabrikus, gamybą, krovininio ir keleivinio transporto eksploataciją, pajamas iš verslo kapitalizacijos, pajamas už parduotą produkciją, ir visa kita, kas apjungiama po sąvoka 'SkyWay". Pasibaigus visiems 15 etapų technologjją investuoti nebebus galima, ši galimybė bus uždaryta! Štai kodėl svarbus laikas.

Kompanija suteikia itin lanksčias galimybes investuoti kiekvienam, čia priimtiną sau variantą atras ir studentas, ir stambus verslininkas. Investuoti galima vienkartiniais paketais, o taip pat ir išsimokėtinai. Be to, kompanija suteikia garantiją tuo atveju, jeigu išsimokant 10 mėnesių trukmės paketą Jūs nebegalite mokėti, - tokiu atveju išsimokėjimas nutraukiamas, o įnešta suma paverčiama atitinkamos vertės aktyvų paketu.

Kai kurie išsimokėtini paketai suteikia galimybę gauti papildomą paketą - pvz., pirmą mokėjimą atlikus už 2 mėnesius iškarto, todėl prieš užsakydami atidžiai įsiskaitykite į sąlygas.

Visos akcijos yra saugomos vieningame elektroniniame registre, prižiūrimame juridinės kompanijos, išrašą galite atsisiųsti iškarto po apiforminimo. Taip yra diegiama moderniausia - Blockchain - technologija, leidžianti tvarkyti opcionus "elektroninio notaro" pagalba- tokia funkcija yra galima užsisakant popierinį sertifikatą .

Vienkartiniai paketai

Discount - nuolaida kartais nuo nominalo (1 USD už akciją)

Paketai išsimokėtinai

Išsimokėjimas paskirstytas per 10 mėnesių, atkreipkite dėmesį, jog
pirmąją įmoką sumokėję už 2 mėnesius iš karto, gaunate papildomą opcionų paketą dovanų:
SkyWay holdingo verslo planas
2016 m.

Ką apie SkyWay kalba profesionalai

Šiame skyriuje rasite daug video anglų kalba.

Transporto, verslo, inžinierijos, infrastruktūros profesionalai dalinasi savo mintimis ir įspūdžiais po apsilankymo SkyWay EkoTechnoParke, gamykloje ir konstruktorių biuruose bei išsako savo nuomonę apie projekto perspektyvas ir bendradarbiavimo planus.

Naudinga Informacija

Tai turėtų žinoti kiekvienas investuotojas iš Lietuvos. Siūlome Jums susipažinti su SkyWay istorija, įvykusia Lietuvoje 2014-2017 metais. Tai istorija apie tai, kodėl SkyWay statomas ne Lietuvoje, kaip buvo planuota, o kaimyninėje šalyje - generalinio konstruktoriaus A.Junickio tėvynėje.
Investuoti į SkyWay
Jūs ir taip žinote, kad investuoti galima tik gerai pasvėrus visus "už" ir "prieš", bei tik tas lėšas, kurios nesėkmės atveju nesudarytų Jums
reikšmingos sumos
Made on
Tilda